Press "Enter" to skip to content

Praca przez internet – jak sobie ją zaplanować?

admin 0

Żeby pracowanie za pomocą sieci miało w ogóle jakieś dobre strony i by przynosiło nam pieniądze oraz zadowolenie, musimy sobie wszystkie zadania odpowiednio rozplanować. To rozplanowanie powinno być adekwatne do tego, jakie są nasze możliwości czasowe oraz jakie są oczekiwania naszych klientów. W każdym przypadku wygląda to nieco inaczej. Jednakże praca przez internet tak czy inaczej, jest dość elastyczna i warto wykorzystać na maksa możliwości, jakie daje.

Planowanie pracy przez internet

Przede wszystkim należy wyjść od tego, co się robi. Każde zadanie jest inne i każde wymaga od nas tak naprawdę innego zaangażowania, przeznaczenia innego czasu i innego podejścia. Jeżeli prowadzimy sklep internetowy, to możemy usiąść do niego raz dziennie, zebrać zamówienia, popakować je i wysłać plus ewentualnie wystawić faktury lub rachunki. Z kolei w momencie, kiedy pracujemy na akord, to jasne jest, że takiej możliwości nie ma, bo wtedy tyle zarobimy, ile będziemy pracować.

Godziny pracy przez internet

To, jakie będą godziny naszej pracy, zależy tak naprawdę tylko od nas. Różnie to wygląda w różnych sytuacjach. Jedni preferują pracę w godzinach przedpołudniowych i tylko wtedy coś robią, w zależności od tego, ile jest zamówień, tyle czasu na to poświęcają. Inni z kolei pracują przez cały dzień, bo są sami zamówień jest niestety bardzo dużo. Z kolei jeszcze inni w takim przypadku rozbijają sobie godziny pracy na kilka etapów. Rano dwie godziny, po południu dwie godziny i wieczorem tak samo dwie godziny i w takim układzie ich praca przez internet wydaje się najbardziej efektywna. Jasne jest, że nie każdemu będzie to odpowiadało, bo są tacy, którzy wolą pracować więcej, a są tacy, którzy wcale nie chcą się przemęczać.

Czy praca przez internet to praca 24 godziny na dobę?

Wielu osobom wydaje się, że praca przez internet to taka praca, która tak naprawdę nie ma końca. Że można pracować i pracować, a skoro dostęp do sieci się nie kończy, to jasne jest, że może to trwać bez końca. Ale tak na szczęście nie jest. Sami tak naprawdę ustalamy sobie, jak pracujemy, no chyba że pracujemy na etacie, to wtedy praca przebiega na zdalnym pulpicie i w takim przypadku to pracodawca decyduje, kiedy pracujemy, a nie my. Trzeba mieć tego świadomość, że tak to właśnie wygląda.

Obecnie praca przez internet postrzegana jest na dwa sposoby. Pierwszy to postrzeganie jej jako coś dochodowego, drugi to natomiast widzenie w niej zagrożenia i marnych szans na zarobek, Jak we wszystkim, także i w tym nie ma czegoś takiego jak jedna prawda. One leży gdzieś pośrodku, dlatego trzeba się liczyć z tym, że różnie to bywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *